Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Petersburg

"Północna stolica" Rosji i zarazem drugie co do wielkości miasto w tym kraju to urzekający Petersburg. Leży przy ujściu Newy do Zatoki Fińskiej i nieustannie zadziwia zwiedzających. To ważny ośrodek kulturalny, naukowy i gospodarczy, pełen wyjątkowych miejsc, zabytkowych budynków.

Lot do Petersburga trwa 2 godziny i już można cieszyć się urokami tego miasta.

Warto przejść się główną jego ulicą - Newskim Prospektem, który pełen jest kamienic w barokowym stylu z pastelowymi kopułami. Płyną tu także kanały, które upodabniają Petersburg do Wenecji, jest on zresztą czasem nazywany ?Wenecja Północy?. Spacer warto kontynuować Pałacowym Wybrzeżem, niesamowicie pięknym. Tutaj także znajduje się budowana ponad 40 lat świątynia Sobór Izaaka i budynek Admiralicji.

Nie sposób ominąć Pałacu Zimowego, gdzie przebywali carowie Rosji. Jego wnętrze zachwyca - Komnata Romanowów, czy Jordanowskie Schody to tylko początek cudów, które można tam znaleźć. W środku znajduje się także Ermitaż, podobno największe muzeum świata, w którym podziwiać można ponad 3 miliony dzieł sztuki. Zresztą Petersburg to raj dla miłośników takowych kolekcji, bowiem w mieście znajduje się jeszcze 200 innych muzeów, a także liczne biblioteki, 45 galerii, czy aż 80 teatrów.

To metropolia nowoczesna, do której co roku przybywa mnóstwo turystów. Najlepiej wybrać się tu w drugiej połowie czerwca, bowiem wtedy można zobaczyć tak zwane "białe noce". Noc wtedy nie nadchodzi, cały czas jest jasno, a to sprawia, że można podziwiać Petersburg w zupełnie nowym wydaniu.

Niezwykle zjawiskowym symbolem Petersburga, prócz Ermitażu, jest niewątpliwie Bursztynowa Komnata, której kopia znajduje się obecnie w Carskim Siole, 25 km od miasta. Warto zobaczyć także krążownik Aurora, który jest symbolem Rewolucji Październikowej. Na pokładzie krążownika znajduje się muzeum, w którym można poznać jego historię i uzbrojenie.

Petersburg to miasto wyjątkowe, pełne ciekawych zakamarków. Można tu odpocząć, zachwycić się architekturą, czy spacerować całą dobę, zwłaszcza podczas "białych nocy".

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę