Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Wenecja

Wenecja to wspaniałe miasto, które nadaje się zarówno na romantyczny wypad, jak i na dłuższe wakacje z najbliższymi czy przyjaciółmi. Można tu spokojnie odlecieć z wielu miast Polski, a korzystając z tanich linii lotniczych szybko i bez dodatkowych kosztów cieszyć się jej urokami. Kanały, mosty i zabytki tylko czekają na odkrycie, a niepowtarzalna atmosfera dodatkowo dodaje uroku temu wyjątkowemu miastu.

Skąd lecieć, orientacyjny czas i jak dotrzeć do centrum miasta

Do Wenecji można się dostać aż z 10 miast w Polsce. To oczywiście Warszawa, Kraków czy Wrocław, ale i Gdańsk oraz Bydgoszcz czy Katowice. Orientacyjny czas podróży to od 2 godzin i 20 minut do prawie 3 godzin. Loty odbywają się przez cały tydzień, a z Warszawy do Wenecji można się dostać codziennie oraz oczywiście - bezpośrednio.

Najtańsze połączenia oferują takie linie lotnicze jak Ukraine Intl Airlines obsługujące loty z Warszawy. Ceny zaś, jeśli rozpocząć ich szukanie około 150 dni wcześniej, mogą oscylować nawet w okolicach 550 zł.

Lotnisko Wenecja (VCE) znajduje się drogą wodną około 10 kilometrów od centrum miasta i składa się z jednego terminalu. By dostać się do serca metropolii najlepiej jest skorzystać więc właśnie z transportu wodnego, kursują tu tramwaje wodne, a także bardzo atrakcyjne taksówki. Koszt to około 20 - 25 euro.

Co warto zobaczyć w Wenecji

Oprócz pięknych widoków Wenecja to także zachwycająca architektura, niezwykle wiekowe świątynie i bardzo eleganckie pałace. Warto przejść się placem św. Marka, wstąpić do bazyliki pod wezwaniem tego samego patrona, a także zobaczyć Palazzo Ducale. Piękna jest również Dzwonnica św. Marka, z której można podziwiać miasto i wiele innych perełek czekających tutaj tylko na odkrycie.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę