Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Rzym

Koloseum w Rzymie

Słońce, bogata i barwna kultura oraz mnogość zabytków sprawia, iż urlop w Rzymie obfituje w moc wrażeń, zaś podróż śladami antycznej historii, drzemiącej w murach ?Wiecznego Miasta? pozwala odkryć najpiękniejsze zakątki metropolii i przenieść się w świat z innego wymiaru. Wczasy w Rzymie na długo zapadają w pamięć.

Rzym ? jak dotrzeć, co warto zobaczyć na miejscu?

Najprostszym sposobem dostania się do włoskiej stolicy jest podróż samolotem z jednego z kilku polskich portów lotniczych w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, Lublinie, Gdańsku lub Szczecinie. Ceny biletów wahają się na ogół w granicy od 160 aż do 1000 zł. Wyszukując tanich oferty w promocjach ?last minute?, można jednak zaoszczędzić sporo pieniędzy i na wyprawę do Rzymu wyruszyć już za kilkadziesiąt zł. Miasto posiada dwa międzynarodowe lotniska: Rzym-Fiumicino oraz Rzym-Ciampino.

Spędzając urlop w metropolii koniecznie warto wybrać się na główny plac Forum Romanum, gdzie w przeszłości toczyło się życie społeczne i polityczne mieszkańców starożytnego Imperium. Dziś zobaczyć tu można pozostałości po antycznych budowlach. Najbardziej znanym symbolem Rzymu jest także Koloseum, czyli starożytny amfiteatr. Do najważniejszych zabytków w obrębie miasta zaliczyć należy ponadto: Panteon ? okrągłą świątynię na Polu Marsowym, Łuk Konstantyna, malownicze Schody Hiszpańskie oraz barkową fontannę Di Trevi, która przedstawia postacie mitycznego Neptuna oraz dwóch trytonów. Przebywając we włoskiej stolicy nie można także pominąć Watykanu, gdzie na uwagę zasługuje słynna Bazylika św. Piotra.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę