Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Bangkok

Ciekawe, intrygujące miasto, pełne kontrastów to Bangkok, stolica Tajlandii. Są tu zarówno starodawne świątynie Buddyjskie, jak i ogromne centra handlowe. To miejsce pełne tajemnic, a także niekończących się rozrywek. Można tu poczuć egzotykę Azji, a także odpocząć spacerując ulicami miasta. Tajowie nazywają Bangkok Miastem Aniołów.

 Lot trwa około 10 godzin.

Do Bangkoku można znaleźć różne promocje lotów z Polski, ceny wahają się między 2000zł a 3000zł (sprawdź bilety lotnicze do Tajlandii). Lot może mieć śródlądowanie w Moskwie lub w Dubaju, i ta druga trasa jest dość popularna wśród turystów z Polski.

Bangkok bywa nazywany "Wenecją Wschodu", ponieważ przecinają je kanały, które mają funkcje mieszkalne i komunikacyjne. Bangkok nie ma centrum, które byłoby ściśle określone. Każda dzielnica ma swoje centrum. Warto zobaczyć Pahurat - dzielnicę indyjską, gdzie tradycja łączy się z nowoczesnością. Posiada ona także bazary oraz chińską Chinatown. Znajduje się ona w sercu Bangkoku, za które można uznać wyspę Rattanakosin.

Niewątpliwie ciekawym miejscem jest Farma Krokodyli Samutprakan, która posiada kilkadziesiąt gatunków krokodyli. Będąc tutaj warto wziąć udział w pokazie akrobackim z udziałem tych zwierząt. Są tu też małpy, słonie, czy tygrysy.

Ciekawy jest również weekendowy targ - Chatuchak Market, gdzie można zakupić świeże owoce, kolorowe pachnące przyprawy, ozdoby do domu, biżuterią, czy wiele innych orientalnych przedmiotów.

Historyczną potęgę Tajlandii niewątpliwie ukazuje Wielki Pałac Królewski, który zajmuje ponad 215000 metrów kwadratowych. Mur pałacu rozciąga się zaś na prawie dwa kilometry. Budowla ta posiada kilka pokoi i sal, z ciekawymi eksponatami.

Zachwycić można się także odwiedzając Muzeum Barek Królewskich. Znajduje się tu ponad 50 łodzi w stanie prawie idealnym. Można zobaczyć tu typowe dla Tajlandii bogate zdobienia, a także figury przedstawiające głowy zwierząt.

Dla zainteresowanych budynkami sakralnymi miejscem szczególnym niewątpliwie okaże się Wat Benchamabophit, jedna z oryginalniejszych tajskich świątyń. Są tu bogate witraże, masywne kolumny, a cała budowla składa się z białego marmuru, który został sprowadzony z Włoch.

To tylko niektóre z atrakcji Bangkoku, który czaruje i zaprasza turystów o każdej porze roku.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę