Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Osaka

Liczne zabytki oraz wspaniała orientalna atmosfera sprawiają, iż dynamiczna, tętniąca życiem i pełna przeszklonych wieżowców Osaka to jedna z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych w Japonii.

Atrakcje turystyczne miasta ? co warto zwiedzić?

Osaka - Japonia

Osaka, położona w północno zachodniej części wyspy Honsiu, to jedno z najbogatszych miast świata, które stanowi centrum organizacji międzynarodowych wystaw, konferencji, a także imprez kulturalnych i sportowych. To właśnie tutaj, w roku 1970, odbyła się pierwsza na terenie Azji wystawa Expo.

Wśród turystów miasto cieszy się dużym uznaniem przede wszystkim ze względu na nietypową atmosferę, luksus oraz mnogość zabytków, wśród których jednym z najważniejszych jest buddyjska świątynia Shitennoji Tennoji (Świątynia Czterech Królów Nieba), pochodząca z 587 r. Warto również zwrócić uwagę na wzgórze zamkowe z zabytkową twierdzą Osaka, która powstała w drugiej połowie XVI stulecia.

Osoby zainteresowane historią i kulturą koniecznie powinny wybrać się do jednego z licznych muzeów, np.: Muzeum Sztuki Orientalnej, Muzeum Morskiego Osaki, Muzeum Historycznego Miasta Osaki lub Muzeum Wina i Piwa. Idealnym pomysłem na miłe spędzenie wieczoru w mieście jest zaś spacer do dzielnicy D?tonbori, gdzie każdy miłośnik sztuki znajdzie coś dla siebie. Kabarety, teatry, kasyna i kluby karaoke zapewnią moc niezapomnianych wrażeń.

Dużą popularnością cieszy się także dzielnica Shinsaibashi, gdzie zakupić można przepiękną porcelanę oraz lokalne rzemieślnicze produkty lub zaczerpnąć chwili relaksu w jednej z luksusowych herbaciarni czy kawiarni.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę