Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Tokio

W środkowo-wschodniej części Wyspy Honsiu nad Zatoką Tokijską znajduje się stolica Japonii, kultowe miasto Tokio. Latem klimat jest tu wilgotny i gorący, a średnia temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza, warto jednak odwiedzić to miejsce nieco wcześniej lub też później. Wiosną i jesienią bowiem pogoda jest najbardziej stabilna. Dodatkowo po ziemie można zachwycać się tutaj kwitnącymi wiśniami, które cudownie podkreślają piękno tego miasta.

Z Polski do Tokio leci się około 13-15 godzin, wraz z przesiadkami. To miasto pełne czarodziejskich miejsc.

Obowiązkowym punktem zwiedzania są niewątpliwie Ogrody cesarskie z cudownym parkiem. Miejsce to było kiedyś zarezerwowane jedynie dla cesarza, dziś można już je odwiedzać z wycieczką. Cisza, stare sosny bonzai o ciekawych kształtach, a także wyjątkowy projekt ogrodów pozwala tu wypocząć oraz zachwycać się tym miejscem.

Wysokie budynki ze szkła i stali, trzy ulice pełne przejść dla pieszych, ogromne telebimy - to plac będący jedynym z charakterystycznych miejsc w Tokio. Znajduje się on przed stacją metra Shibuya. Kierując się na lewo od stacji można dostrzec posąg psa ze spiżu, gdzie często spotykają się młodzi ludzie.

Warto wybrać się także do Tajskiego Muzeum Narodowego, które posiada w sobie wiele eksponatów sztuki azjatyckiej, a także dzieł japońskich czy ekspozycje wykopalisk archeologicznych. Najlepiej zarezerwować sobie na zwiedzanie całe dzień, muzeum to bowiem zajmuje aż 5 budynków.

Obok tego kompleksu można zobaczyć piękny Park Ueno, który jest drugą po Pałacu Cesarskim wyspą zieleni w Tokio. W dzielnicy tej natomiast znajduje się także jedna z niewielu starych świątyń w Tokio ? świątynia Ueno Toshouguu powstała w XVII wieku.

Ciekawym budynkiem jest także świątynia Meiji-jingu wzniesiona ku czci cesarza u cesarzowej Meiji. Jest ona drewniana, prosta i surowa. Uroku dodają jej szlachetne linie architektury. Kultowym miejscem jest tu mostek Harajuku.

Świątynia Senso-ji jest zaś buddyjską budowlą sakralną, także bardzo starą. Znajduje się ona w dzielnicy, w której można poczuć się jak w Japonii sprzed kilku stuleci ? Asakusa. Świątynia Senjo-ji jest jedną z najaktywniej działających w kraju.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę