Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Osaka

Liczne zabytki oraz wspaniała orientalna atmosfera sprawiają, iż dynamiczna, tętniąca życiem i pełna przeszklonych wieżowców Osaka to jedna z najchętniej wybieranych destynacji turystycznych w Japonii.

Czytaj więcej: Osaka

New Delhi

New Delhi, obecna stolica Indii, choć jest osobnym miastem to jednak nie stanowi wydzielonego organizmu miejskiego. Łączy się ona z sąsiednimi dzielnicami Delhi i stanowi jakby dzielnicę kolejną. Położona jest w północnej części kraju, nad rzeką Jamuną. Można tu poruszać się autobusami, auto-rikszami oraz metrem, a port lotniczy im. Indiry Ganhi znajduje się niedaleko miasta.

Czytaj więcej: New Delhi

Tokio

W środkowo-wschodniej części Wyspy Honsiu nad Zatoką Tokijską znajduje się stolica Japonii, kultowe miasto Tokio. Latem klimat jest tu wilgotny i gorący, a średnia temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza, warto jednak odwiedzić to miejsce nieco wcześniej lub też później. Wiosną i jesienią bowiem pogoda jest najbardziej stabilna. Dodatkowo po ziemie można zachwycać się tutaj kwitnącymi wiśniami, które cudownie podkreślają piękno tego miasta.

Czytaj więcej: Tokio

Bangkok

Ciekawe, intrygujące miasto, pełne kontrastów to Bangkok, stolica Tajlandii. Są tu zarówno starodawne świątynie Buddyjskie, jak i ogromne centra handlowe. To miejsce pełne tajemnic, a także niekończących się rozrywek. Można tu poczuć egzotykę Azji, a także odpocząć spacerując ulicami miasta. Tajowie nazywają Bangkok Miastem Aniołów.

Czytaj więcej: Bangkok

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę