Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Wellington

Stolica Nowej Zelandii, drugie co do wielkości miasto w tym kraju to Wellington. Posiada ono zwarte centrum, można tu podziwiać bogactwo stylów architektonicznych i odpoczywać w klimatycznych restauracjach. Wellington to położona najdalej na południe stolica Świata, a także najbardziej zaludniona stolica Oceanii. Przelot trwa od 26 do 28 godzin, jednakże naprawdę warto.

Miliony odwiedzających co roku przyciąga Te Papa, muzeum otwarte w 1998 roku, prawdziwy skarbiec wiedzy. Zachwycają interaktywne wystawy, czy też innowacyjne rozwiązania. Można tu dowiedzieć się jaka była historia Zelandii za pomocą rzeźb, odwzorowanych symboli, filmów, czy nawet wirtualnych symulatorów.

Warto także zobaczyć nowozelandzkie archiwum filmowe, którego kolekcja zawiera materiały takie jak programy telewizyjne, reklamy, filmy fabularne, dokumentalne, krótkie formy filmowe, począwszy od 1895 roku. Można zapoznać się także z materiałami prasowymi, plakatami, czy też elementami filmowego wyposażenia.

Ciekawym miejscem jest niewątpliwie The Beehive będący częścią nowozelandzkiego kompleksu budynków parlamentarnych. Ma on 72 metry wysokości, jest pięknie zdobiony, elegancki, a wewnątrz można podziwiać niesamowity witraż, który miał upamiętniać 150-lecie Nowej Zelandii.

Atrakcją okaże się także kolejka liniowa pozwalająca na przemieszczanie się z jednego punktu miast do drugiego. Parę kilometrów od Wellington zaś można zobaczyć Karori Wildlife Sanctuary, które powstało po to, by ratować zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt. Znajduje się tu również XIX-wieczna kopalnia złota.

Nieco o samym mieście można się dowiedzieć w Muzeum Wellington, którego wystawy przedstawiają ważne momenty w historii. Można tu także kupić pamiątkę oraz zachwycić się wnętrzem tego budynku.

Ciekawym miejscem jest The Bucket Fountain, kolorowa fontanna składająca się z kilku wiaderek. Woda z wyżej położonych przelewa się do tych, które są niżej, a w czasie wiatru często i na niczego nieświadomych przechodniów.

Wellington to miasto magiczne, ciekawe i zadziwiające. Warto zobaczyć je choć raz w życiu i poznać te wszystkie niesamowite miejsca, z których słynie.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę