Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Sydney

Sydney to niesamowite miasto, największe w Australii, to stolica stanu Nowa Południowa Walia. W mieście tym swoją główną siedzibę ma arcybiskupstwo Kościoła anglikańskiego i rzymskokatolickiego. Pełno tu zabytków, zachwycają góry, niezwykła panorama. Warto choć raz poczuć atmosferę tego miejsca.

Bez przesiadek można dostać się do Sydney nawet po 12 godzinach lotu.

Głównym symbolem tego miasta jest Opera. Liczne nieporozumienia powodowały przeciąganie się prac budowlanych, jednakże na szczęście, po 16 latach, Opera powstała. Niesamowity jest dach, który pokryty milionem białych płytek dachówki ceramicznej lśni i nie wymaga czyszczenia. Opera jest miejscem koncertów, przedstawień teatralnych, baletowych, a nawet widowisk kinowych. Można tu odpocząć w jednej z restauracji i poprzyglądać się od wewnątrz temu kultowemu miejscu.

Nad budynkiem zaś wznosi się Harbour Bridge, most mający 495,6 metrową rozpiętość. To jedne z największych łukowych mostów na całym świecie. Warto wspiąć się na szczyt łuku, ponieważ widok z tej części jest niezapomniany. Most posiada przezwisko "wieszak" ze względu na swój kształt, jest on również jedną z wizytówek Sydney.

Stare domy w kolonialnym stylu wśród ogromnych wieżowców ze szkła to panorama centrum miasta. Będąc w tym miejscu warto zobaczyć takie zabytki jak: mennica z XIX wieku oraz kościół St. James. To stare centrum Sydney, w nowym zaś można podziwiać ogrom drapaczy chmur, a wśród nich najwyższy budynek miasta - Sydney Tower. Jego ruchoma platforma widokowa pozwala na podziwianie z góry całej panoramy widoków.

Dla pragnących rozrywki odpowiednim miejscem okaże się "Darling Harbour". Nowoczesne kina, restauracje, czy kawiarnie zapraszają do środka. Warto także zobaczyć chiński ogród, czy morskie akwarium oraz małe zoo, w którym czekają niedźwiadki koala i kangury. Większe, jedno z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na całym świecie to natomiast Taronga Zoo. Tu można podziwiać niespotykane nigdzie indziej okazy fauny i flory australijskiej.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę