Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Sao Paulo

Sao PauloSao Paulo jest jednym z ciekawszych miast Brazylii, a jednocześnie największą aglomeracją całej Ameryki Południowej. Stanowi on niesamowitą mieszankę różnych stylów, w którym nowoczesność splata się z historią. To miasto zachwycające ilością atrakcji, takich jak katedry, muzea, restauracje, kina, parki, teatry czy centra handlowe. To raj zarówno dla miłośników zwiedzania, jak i dla tych, którzy pragną imprezować całą noc lub też szaleć na zakupach.

 

Niezwykła w Sao Paulo jest niewątpliwie starówka, która jako jedna z niewielu części miasta zachowała swój dawny charakter, czyli zabytkową architekturę pochodząca z XVIII i XIX wieku. Warto tu zobaczyć przede wszystkim Teatro Municipal, kościół Santo Antônio czy też klasztor S?o Bento. To jednak dopiero początek atrakcji, bowiem na zwiedzenie Starego Miasta warto zarezerwować sobie choć parę dni. Tutaj także ulokowana jest jedna z najbardziej wiekowych katedr w całej Brazylii ? Katedra da Sé.

Sao Paulo to również miasto muzeów. Metropolia ta posiada niezwykle ciekawą historię, którą można poznać odwiedzając liczne muzea miejsce lub też przyglądając się eksponatom w galeriach bardziej niesztampowych. Należą do nich takie placówki jak Pinacoteca do Estado z ogromną kolekcją zarówno artystów brazylijskich, jak i zagranicznych, Muzeum Sztuki Sakralnej czy Museu de Arte de Săo Pauloma.

Po satysfakcjonującym kontakcie ze sztuką warto udać się do parku, by nieco odetchnąć i nacieszyć się pięknem natury. Zwłaszcza, że Sao Paulo obfituje w takie miejsca, pełne tropikalnych niespodzianek ( na przykład kolekcja ptaków tropikalnych w Parku Zoológico ) oraz atrakcji, takich jak japoński pawilon, muzea czy planetarium, które można znaleźć w Parku Ibirapuera.

Jedną z najpopularniejszych atrakcji miasta można również odnaleźć w parku, który ulokowany jest na obrzeżach Cidade Universitária, a mowa tu o Instituto Butantă. To miejsce, w który znajduje się aż tysiąc węży odmiennych gatunkowo potrzebnych do tego, by pobierać od nich jad, który używa się później do produkcji antidotów oraz szczepionek.

Sao Paulo to także miasto piłki nożnej oraz sportów motorowych. Warto zobaczyć znajdujący się tu tor Autodromo Carlos Pace wybudowany w 1940 roku, na którym po dziś dzień odbywają się wyścigi o Grand Prix Brazylii.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę