Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Buenos Aires

Buenos Aires - Argentyna

Stolica Argentyny, Buenos Aires, znajduje się w północno wschodniej części kraju i uznawana jest za najbardziej kosmopolityczną metropolię w całej Ameryce Łacińskiej, gdyż zamieszkują ją osoby, pochodzące z rożnych stron świata, które posiadają złożoną tożsamość kulturową. Wpływają na nią m.in. tradycje: hiszpańskie, portugalskie, niemieckie, włoskie, żydowskie i polskie.

Buenos Aires to miasto żywe i dynamiczne, które nigdy nie zasypia. Nowoczesna architektura, bogata mozaika kulturowa, kuchnia i wspaniałe zabytki powodują, iż jest to najczęściej odwiedzane miasto w Ameryce Południowej. Ok. 35 km na południowy zachód od Buenos Aires położony jest międzynarodowy port lotniczy Ezeiza ? Ministro Pistarini. Do centrum miasta dostać się można autobusem linii 86, który oferuje połączenia pomiędzy lotniskiem a sercem metropolii ? placem Plaza de Mayo. Autobus nr 394 zapewnia zaś transport do dworca kolejowego Monte Grande oraz Camino de Cintura. Szczególnym miejscem w argentyńskiej stolicy jest Plaza de Mayo. Dojść do niego można kierując się jedną z najstarszych alei na świecie ? Avenida 9 de Julio i następnie skręcając w Avenida de Mayo. Plac od roku gromadzi tzw. matki desaparecidos, czyli osób, które uznano za zaginione podczas rządów junty.

Przechodząc przez Avenida 9 de Julio warto także przyjrzeć się białemu obeliskowi, który stanowi symbol założenia metropolii. Miłośnicy kultury i sportu powinni natomiast udać się do słynnej dzielnicy La Boca, gdzie w przeszłości osiedlali się włoscy emigranci. Obecnie znajduje się tutaj wiele galerii, a różnobarwne domki oraz wyglądające z okien kukły polityków wywierają na turystach ogromne wrażenie. Dla fanów piłki nożnej nie bez znaczenia będzie zaś fakt, iż dorastał tutaj Diego Maradonna. Osoby kochające sztukę może również zainteresować wizyta w, najbardziej rozpoznawalnym w Ameryce Południowej, Teatro Colon. Obiekt liczy już sto lat i odbywają się tutaj słynne zagraniczne przedstawienia baletowe oraz operowe. Raz dziennie można również zwiedzić kulisy teatru.

Nie można zapomnieć, że Argentyna to ojczyzna tango?w Buenos Aires znajduje się wiele szkół (np. Tasso lub Milonga Paracultural), oferujących naukę tego tańca pod okiem profesjonalistów. Osoby, które wolą jednak podziwiać zawodowych tancerzy koniecznie powinny odwiedzić Bar Sur, gdzie pokazy odbywają się każdego dnia już od 40 lat. W Buenos Aires znajdują się także specjalne Milongas, czyli kluby, w których tańczy się tango do białego rana. Większość z nich zlokalizowana jest w dzielnicy San Telmo. Zwiedzając miasto warto także wybrać się do pałacu prezydenckiego Casa Rosada oraz Pałacu Kongresowego. Niezwykłym zabytkiem jest ponadto, pochodząca z XIX w., katedra z grobowcem Josego de San Martín (bohatera walk o niepodległość).

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę