Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Los Angeles

Ceny biletów na loty międzykontynentalne z roku na rok są niższe, dlatego coraz więcej Polaków odwiedza Stany Zjednoczone. W trakcie urlopu w tym kraju warto zawitać do Los Angeles, miasta będącego kwintesencją USA. Mimo że nie spotkamy tam zbyt wielu historycznych budowli, to wakacje w tym mieście z pewnością będą niezapomniane.

 

Miasto muzeów - na terenie Los Angeles mieszczą się dziesiątki muzeów i galerii, poświęconych bardzo różnorodnej tematyce. Znajdziemy tam przede wszystkim wystawy poświęcone amerykańskiej kinematografii, galerie z bogatą kolekcją samochodów z różnych epok, a także muzeum dotyczące historii muzycznej nagrody Grammy. Miłośnicy sztuki powinni natomiast odwiedzić LACMA, muzeum, w którym zgromadzono niezwykle bogatą kolekcję eksponatów malarskich i rzeźbiarskich z różnych epok historycznych i krajów.

Spacer po Hollywood - aa legendarna dzielnica Los Angeles nierozerwalnie kojarzy się ze współczesną kinematografią. Wzdłuż Hollywood Boulevard ciągnie się Aleja Sław, której chodniki pełne są gwiazd poświęconym popularnym aktorom, muzykom czy reżyserom. Przy tej samej ulicy wznosi się Teatr Chiński, zjawiskowa budowla, przy której turyści chętnie się fotografują. Jednak najwięcej zdjęć powstaje na tle kultowego napisu ?Hollywood? mieszczącego się na pobliskim wzgórzu, Santa Monica.

Plażowanie - będąc w Los Angeles, nie sposób nie zwiedzić tamtejszych plaż, które znamy z kultowych filmów i seriali. Największe ich skupisko znajduje się w dzielnicach Santa Monica oraz Malibu. W tej drugiej można podziwiać, niekiedy bardzo kontrowersyjne, rezydencje najbogatszych mieszkańców miasta. Santa Monica to natomiast najlepsze miejsce dla osób pragnących wylegiwać się na gorącym piasku, wzdłuż nadbrzeża biegnie promenada, będąca centrum życia artystycznego dzielnicy. Linia brzegowa miasta jest niezwykle urozmaicona, dlatego znajdziemy tam plaże odpowiednie zarówno dla surferów, jak i dla rodzin z małymi dziećmi.

Betonowa dżungla - osoby, dla których Los Angeles jest pierwszym, odwiedzanym w USA miejscem, koniecznie powinny zawitać do centrum miasta, gdzie wznoszą się zjawiskowe drapacze chmur. Amatorzy mocnych wrażeń mogą wybrać się na oszkloną zjeżdżalnię, usytuowaną na 70 piętrze budynku US Bank Tower. Przejazd trwa zaledwie kilka sekund, jednak ze względu na usytuowanie zjeżdżalni i jej transparentność jest to rozrywka tylko dla odważnych.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę