Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Johannesburg

Johannesburg

Położony w Republice Południowej Afryki Johannesburg przyciąga turystów pragnących przeżyć niezapomnianą przygodę, zgłębić tajemnice miasta i eksplorować jego pełne uroku zakątki. Miejscowość cieszy się popularnością głównie ze względu na mnogość miejsc związanych z przyrodą. Jest to największa metropolia w RPA.

Przebywając tu warto wybrać się do Walter Sisulu Botanical Garden, gdzie zobaczyć można jedyną w Johannesburgu parę czarnych orłów, a także przepiękne drzewa o nazwie seringa indyjska. Aktywni turyści moc wrażeń odnajdą zaś podczas spływu na rzece Crocodile, ciągnącej się poza aglomeracją. To doskonałe miejsce na uprawianie tzw. white water rafting. Przed spływem należy jednak wziąć udział w specjalnym szkoleniu, podczas którego uczestnicy dowiadują się o ogólnych zasadach bezpieczeństwa.

Wśród najpopularniejszych obiektów w Johannesburgu oraz jego najbliższej okolicy wymienić należy również: Park Lwów, Sanktuarium Słoni, Wioskę Lesedi oraz Kolebkę Ludzkości w jaskini Sterkfontein Caves. Park Lwów zlokalizowany jest w prowincji Gauteng, nieopodal Johannesburga i Pretorii i podzielony na dwie części. W pierwszej z nich spotkać można zwierzęta roślinożerne: zebry, żyrafy oraz różnorodne gatunki antylop, zaś w drugiej żyją trzy stada lwów, pochodzące z RPA, Zimbabwe oraz Bostwany. Na własne oczy zobaczyć tu można również hieny. Wioska Lesedi jest natomiast przepięknym parkiem etnograficznym, w którym turyści mogą zgłębić tradycje lokalnych plemion: Basotho, Pedi, Ndebele, Xhosa oraz Zulusów.

Kolebka Ludzkości w Sterkfontein to obiekt, znajdujący się na prestiżowej liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Warto go zobaczyć przede wszystkim ze względu na fakt, iż stanowi miejsce historycznego odkrycia. Znaleziono tu kości hominidów, pochodzące sprzed 2,6 mln lat. Gatunek ten był brakującym ogniwem w drodze ewolucji pomiędzy małpą a człowiekiem. W miejscu tym wykopano także szkielet nazwany później ?Małą Stopą?, liczący ok. 4 mln lat. Dla zainteresowanych przygotowano również wystawę prezentującą rozwój ludzkości. Miłośników przyrody z pewnością zadowoli wycieczka do jaskini Cango Caves, liczącej ponad 3 km długości.

Turyści zainteresowani historią koniecznie powinni się zaś udać do muzeum poświęconego Nelsonowi Mandeli oraz innym walczącym przeciw apartheidowi (segregacji rasowej) osobom. Johannesburg jest również znany na całym świecie z najwyższego w całej Afryce wieżowca Carlton Centre. To miasto kontrastów, gdzie nowoczesność wciąż przeplata się z lokalną tradycją i kulturą. Wysokie budowle i szerokie ulice z dziką naturą i afrykańskimi szałasami.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę