Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Nairobi

Nairobi to trzymilionowa stolica Kenii. Znajduje się ona na wysokości 1700 m n.p.m. u podnóża gór Aberdare. Dawniej była to najważniejsza część Afryki, w której handlowało się sizalem, herbatą i kawą. Tutaj znajduje się także główna kwatera ONZ w kraju oraz giełda papierów wartościowych - jedna z największych na kontynencie.

Do Kenii z Polski, wraz z przesiadkami można się dostać w około 12,5 godziny samolotem. Nairobi to miasto pełne klubów muzycznych, nowoczesnych centrów handlowych, to także idealne miejsce na zakup wyrobów afrykańskiego rzemiosła.

Będąc w stolicy Kenii warto zobaczyć Archiwum Narodowe z bogatą kolekcją Josepha Murumbi. Miłośnicy afrykańskich zdobień na pewno zachwycą się zbiorem masek z całego kraju, a lubiący muzykę bębnami, które można tu podziwiać.

W Muzeum Narodowym położonym w centrum czeka natomiast chociażby Sala Prehistorii, w której to znajdują się ekspozycje początków ludzkości. Jeśli ktoś zaś zna, bądź zaczytuje się w książkach Karen Blixen "Pożegnanie z Afryką" to czeka na niego muzeum poświęcone właśnie duńskiej pisarce.

Stolica Kenii to także wiele parków, z których najbardziej znanym jest Uhuru Park, czyli Park Wolności. Właśnie tutaj odbywa się wiele imprez kulturowych, a położony jest on nieopodal centrum biznesowego. Zainteresowani sztuką powinni niewątpliwie zajrzeć do Galerii Watatu, w której wiele jest wystaw zarówno malarstwa jak i rzeźb. Galeria ta jest uznawana za najlepszą we Wschodniej Afryce.

Warto zobaczyć również Langatę, Ośrodek Żyraf w Nairobi. Można tu zobaczyć, a nawet dotknąć te zwierzęta, czy też karmić je chrupkami. Centrum to zajmuje się ochroną żyraf Rothschilda.

Historię budowy znanej Szalonej Linii można zaś zobaczyć w Muzeum Kolejnictwa. Przed nim natomiast znajdują się stare silniki i wagony, czyli coś dla tych, którzy interesują się koleją.

Nairobi to miasto pełne niespodzianek, miejsc, w których można prześledzić kolejne wydarzenia w historii, zachwycić się dzikością natury oraz mnogością zwierząt. Zachwyca widokami i szczególną atmosferą.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę