Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ciekawe miasta

poleć na urlop, zwiedzaj i poznawaj Europę i Świat

Kair

Kair w EgipcieKair to miasto baśni ?Tysiąca i jednej nocy?, które oddają niezwykły charakter tej metropolii. Ilość atrakcji czekających tu na turystów przyprawia o zawrót głowy, a atmosfera tego miejsca jest wprost zachwycająca. Kair to stolica Egiptu nazywana ?Matką Świata? pełną znanych wszędzie zabytków, pięknych meczetów i interesujących muzeów.

Dlaczego warto wybrać się właśnie do Kairu na wymarzone wakacje?

Kair to miasto, które może zachwycić. Nowoczesna jego część to jest niejako plątaniną stylów - dawnej elegancji i tego, co współczesne. Stary Kair zaś posiada ogromną ilość zabytków, wszędzie czuć powiew historii, a wąskie uliczki sprawiają, że można się tutaj zgubić i na nowo odnaleźć.

Miasto to kusi średniowiecznym rynkiem, śliczną promenadą, luksusowymi hotelami z widokiem na piramidy, parki czy rzekę, a także mnóstwem atrakcji. Ogrom rozrywek sprawia, że nie sposób się tutaj nudzić, a najcenniejsze zabytki pochodzące z czasu islamskiego, rzymskiego czy faraońskiego zachęcają do odkrywania historycznych perełek.

Co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Kairze, czyli turystyczne cuda

Kair kusi takimi atrakcjami jak Muzeum Egipskie czy Muzeum Sztuki Islamu wypełnionymi po brzegi skarbami odnalezionymi nieopodal i nie tylko, Wieża Kairska z pięknym widokiem na miasta czy niezwykły Meczet Muhammada Alego. Oczywiście nie sposób pominąć Cytadeli znajdującej się na wzgórzu Mukkatom będącej jednym z symboli Egiptu, czy niesamowitego Meczetu an-Nasira Muhammada. To oczywiście jedynie kilka perełek spośród bardzo wielu czekających tu na turystów.

Kair zachwyca również Miastem Umarłych, dzielnicą utworzona z dwóch cmentarzy. Przypomina ona nieco labirynt pełen zaułków z ogromną ilością minaretów, meczetów oraz mauzoleów, które znajdują się pomiędzy grobami.

Kair to miasto magiczne, pełne tajemnic, historii, barw i ciekawych miejsc. Nowoczesność łączy się tu z historią, a luksus z pozostałościami po dawnej świetności. Wszystko jest tutaj inne niż można sobie wyobrazić, dlatego warto tego po prostu doświadczyć.

Template by TFJ Joomla Templates.

W górę